ORANJELEEUWINNEN


Het Nederlands vrouwenelftal verraste het afgelopen EK vriend en vijand met het bereiken van de halve eindstrijd. In de aanloop naar de eindronde begon men de speelsters Oranjeleeuwinnen te noemen. Dat leek ons een aardige naam voor deze pagina, waarop we alle interlands voor je op een rijtje hebben gezet.  



Bron: Leo Soeters
Staand v.l.n.r.: Meulen, Kiesel-Griffioen, Hoogendijk, Smit, Hogewoning en Geurts.
Gehurkt v.l.n.r.: Koster, Melis, Stevens, Pieete en Bito.



EURO 2009 FINLAND


Op zondagavond 6 september zaten 1,6 miljoen Nederlanders aan de buis gekluisterd, in de hoop dat Oranje zich voor de EK-finale zou plaatsen. Engeland stak daar een stokje voor. 
Hope Powell

Hope Powell maakte als 17-jarige middenvelder al deel uit van het Engelse nationale team, dat het in de allereerste EK-finale in 1984 aflegde tegen Zweden. Als coach kreeg zij in Finland een herkansing, maar dit keer was Duitsland te sterk.

FINALE EURO 2009

Duitsland-Engeland 6-2 (20.Prinz 1-0, 22.Behringer 2-0, 24.Carney 2-1, 51.Kulig 3-1, 55.Smith 3-2, 62.Grings 4-2, 73.Grings 5-2, 76.Prinz 6-2) [10 september, Olympisch Stadion, Helsinki, 15.900 toeschouwers, scheidsrechter: Dagmar Damkova, Tsjechië]
Dui.: Nadine Angerer, Saskia Bartusiak, Babett Peter, Annike Krahn, Simone Laudehr, Melanie Behringer (60.Célia Okoyino da Mbabi), Inka Grings, Birgit Prinz, Linda Bresonik, Kim Kulig, Kesten Garefrekes (83.Fatmire Bajramaj)
Eng.: Rachel Brown, Alex Scott, Casey Stone, Fara Williams, Anita Asante, Karen Carney, Katie Chapman (86.Emily Westwood), Eniola Aluko (81.Lianne Sanderson), Kelly Smith, Jill Scott, Faye White


 



ALLE INTERLANDS

Het Nederlands elftal nam in de loop der jaren deel aan de volgende vriendschappelijke toernooien: 
- de Coppa Europa del Nazione in het Italiaanse Rimini in 1979
- een officieus WK in China onder auspiciën van de FIFA in 1988
- een toernooi in het Franse Epinal in 1989
- de Algarve Cup (Portugal) in 1995, 1997 en 1998
- de Universiade in het Chinese Bejing, de Olympische Spelen voor studenten in augustus 2001. Nederland won zilver. De winst moest het na een verlengde finale laten aan Brazilië (1-2). De duels worden niet beschouwd als officiële interlands, dus je treft zie hieronder ook niet aan.
- de Peace Cup in Zuid Korea in 2006
- de Cyprus Cup in 2008, 2009 en 2010. Tijdens de eerste editie trof Oranje het Amerikaans elftal onder 20 jaar, maar dat duel wordt niet als officiële interland beschouwd.
- de 4 Nations Cup in Amsterdam 2009.

Oranje speelde in 1992 twee keer tegen GOS. Die afkorting staat voor het Gemenebest van Onafhankelijke Staten, het losse verband van ex-Sovjetstaten dat ontstond na de val van de Unie in 1991.

Op 17 april 1971 voetbalde een Nederlands elftal in en tegen Frankrijk. De met 4-0 verloren wedstrijd wordt door de FIFA en de Franse bond als een officiële interland beschouwd, maar door de KNVB niet. De Nederlandse bond bemoeide zich destijds niet met damesvoetbal, laat staan met een vertegenwoordigend elftal. In november 1973 stuurde de KNVB voor het eerst een nationale vrouwenploeg op pad.
 
Achter de plaatsnaam staat in het overzicht hieronder vermeld in welk verband de interland is afgewerkt. Staat er niets, dan betrof het een vriendschappelijk duel. De ontmoetingen met Tsjechië in 1996 en Hongarije in 2000 waren zogeheten status-playoffs, het naspel van de EK-voorrondes in die periode.
  

1973
9 nov. (Maidenhead) Engeland-Nederland 1-0

1974
11 mei (Schaffhausen) Zwitserland-Nederland 0-3, 31 mei (Groningen) Nederland-Engeland 0-3, 26 okt. (Waalwijk) Nederland-Zwitserland 1-1

1975
24 mei (Prinsenbeek) Nederland-Frankrijk 1-0, 15 nov. (Bischwiller) Frankrijk-Nederland 0-2

1976
2 mei (Blackpool) Engeland-Nederland 2-1, 9 sept. (Thun) Zwitserland-Nederland 0-5

1977
27 aug. (Zaandam) Nederland-Israël 12-0, 1 okt. (Waalwijk) Nederland-Zwitserland 1-0, 15 okt. (Ribe) Denemarken-Nederland 1-0

1978
28 mei (Napels) Italië-Nederland 1-1, 30 mei (Rome) Italië-Nederland 1-0, 16 sept. (Brunnen) Zwitserland-Nederland 1-2, 30 sept. (Vlissingen) Nederland-Engeland 3-1, 21 okt. (Ruinen) Nederland-Denemarken 0-3

1979
21 juli (Rimini, Italië, toernooi) Wales-Nederland 0-2, 23 juli (Rimini, Italië, toernooi) 1-1, 15 sept. (Zeist) Nederland-Zwitserland 0-1, 29 sept. (Eindhoven) Nederland-België 2-2

1980
20 sept. (Zürich) Zwitserland-Nederland 2-3, 4 okt. (Herentals) België-Nederland 2-3

1981
25 apr. (Zweeloo) Nederland-Zweden 1-1, 19 sept. (Castricum) Nederland-Zwitserland 1-1, 26 sept. (Borås) Zweden-Nederland 7-0

1982
17 mrt. (Eindhoven) Nederland-Frankrijk 2-1, 25 sept. (Brussel, EK) België-Nederland 3-2, 13 okt. (Groningen, EK) Nederland-Denemarken 2-1

1983
19 mrt. (Venray, EK) Nederland-West Duitsland 2-2, 23 apr. (Oosterhout, EK) Nederland-België 5-0, 8 okt. (Siegen, EK) West Duitsland-Nederland 1-1, 29 okt. (Sønderborg, EK) Denemarken-Nederland 2-0

1984
22 sept. (Root) Zwitserland-Nederland 1-5, 21 nov. (Waalwijk) Nederland-West Duitsland 1-1

1985
16 mrt. (Leeuwarden, EK) Nederland-Frankrijk 1-0, 30 mei (Drunen) Nederland-Noorwegen 1-1, 11 juni (Helsingborg, EK) Zweden-Nederland 2-0, 28 sept. (Zaventem, EK) België-Nederland 1-3, 26 okt. (Cambrai, EK) Frankrijk-Nederland 3-5

1986
1 mrt. (Ascoli) Italië-Nederland 1-1, 30 aug. (Kolding) Denemarken-Nederland 1-1, 20 sept. (Oosterhout, EK) Nederland-België 3-0, 18 okt. (Hoogeveen, EK) Nederland-Zweden 2-0, 19 nov. (Nordhorn) West Duitsland-Nederland 3-1

1987
1 apr. (Bad Neuenahr) West Duitsland-Nederland 3-1, 23 mei (Oslo) Noorwegen-Nederland 0-0, 17 sept. (Vianen) Nederland-Zwitserland 1-1, 30 sept. (Linköping, EK) Zweden-Nederland 0-0, 7 nov. (Nuth, EK) Nederland-Schotland 4-0, 29 nov. (Dublin, EK) Ierland-Nederland 0-1

1988
12 mrt. (Delft, EK) Nederland-Ierland 2-0, 1 juni (Fu Shan, China, officieus WK) Ivoorkust-Nederland 0-3, 3 juni (Guangzhou, officieus WK) China-Nederland 1-0, 5 juni (Fu Shan, China, officieus WK) Canada-Nederland 1-1, 8 juni (Fu Shan, China, officieus WK) Brazilië-Nederland 2-1, 1 okt. (Valkenswaard, EK) Nederland-Zweden 1-0, 22 okt. (Horten, EK) Noorwegen-Nederland 2-1, 5 nov. (Rijsoord, EK) Nederland-Noorwegen 0-3

1989
11 apr. (Denekamp) Nederland-Noorwegen 1-1, 13 mei (Epinal, Frankrijk) Engeland-Nederland 0-0, 14 mei (Epinal, Frankrijk) Frankrijk-Nederland 2-1, 3 okt. (Brussel) België-Nederland 1-1, 18 nov. (Zaandijk, EK) Nederland-Ierland 2-0

1990
11 mrt. (Saint Quentin) Frankrijk-Nederland 1-1, 19 mrt. (Cliftonville, EK) Noord Ierland-Nederland 0-6, 18 apr. (Maastricht) Nederland-België 1-2, 29 apr. (Dublin, EK) Ierland-Nederland 0-0, 10 mei (Den Ham) Nederland-Noorwegen 1-0, 12 sept. (Roermond) Nederland-Denemarken 0-0, 22 sept. (Kaatsheuvel, EK) Nederland-Noord Ierland 9-0, 24 nov. (Vejle, EK) Denemarken-Nederland 0-0, 8 dec. (Denekamp, EK) Nederland-Denemarken 0-1 na verl.

1991
7 mrt. (Lecce) Italië-Nederland 4-1, 28 mei (Vianen) Nederland-Verenigde Staten 4-3, 12 juni (Oslo) Noorwegen-Nederland 3-0, 11 sept. (Lagos) Nigeria-Nederland 2-2, 13 sept. (Lagos) Nigeria-Nederland 2-5, 15 sept. (Lagos) Nigeria-Nederland 0-4, 9 okt. (Borås) Zweden-Nederland 3-1, 17 okt. (Brussel) België-Nederland 1-1

1992
8 mrt. (Komitini, EK) Griekenland-Nederland 0-3, 17 mrt. (Zaandam) Nederland-GOS 1-0, 19 mrt. (Alphen aan den Rijn) Nederland-GOS 1-0, 4 apr. (Valkenswaard, EK) Nederland-Griekenland 2-0, 22 apr. (Vlaardingen) Nederland-Zweden 2-1, 3 juni (Drachten, EK) Nederland-Roemenië 1-1, 10 sept. (Kaluga) GOS-Nederland 0-2, 12 sept. (Kaluga) GOS-Nederland 1-4, 23 sept. (Brasov, EK) Roemenië-Nederland 0-0, 10 okt. (Oslo, EK) Noorwegen-Nederland 3-0, 7 nov. (Raalte, EK) Nederland-Noorwegen 0-3 

1993
8 sept. (Brussel) België-Nederland 1-0, 26 sept. (Reykjavik, WK) IJsland-Nederland 2-1

1994
6 febr. (Clairfontaine) Frankrijk-Nederland 2-0, 3 mrt. (Budel) Nederland-België 3-0, 19 mrt. (Wormerveer, WK) Nederland-Griekenland 2-0, 16 apr. (Xanthi, WK) Griekenland-Nederland 0-4, 14 sept. (Hoogezand) Nederland-Denemarken 0-1, 24 sept. (Rotterdam, WK) Nederland-IJsland 0-1

1995
14 mrt. (Silves, Portugal, toernooi) Noorwegen-Nederland 0-1, 16 mrt. (Olhão, Portugal, toernooi) Zweden-Nederland 2-1, 17 mrt. (Vila Real Santo Antonio, Portugal, toernooi) Italië-Nederland 2-0, 20 mrt. (Portemão, Portugal, toernooi) Finland-Nederland 1-1 [Fin. w.n.s.], 20 sept. (Brussel) België-Nederland 1-3, 7 okt. (Reykjavik) IJsland-Nederland 2-0, 4 nov. (Koog aan de Zaan, EK) Nederland-Rusland 1-1, 9 dec. (Montpellier, EK) Frankrijk-Nederland 1-1 

1996
6 mrt. (Budel) Nederland-België 4-0, 6 apr. (Sassenheim, EK) Nederland-Frankrijk 1-2, 18 apr. (San Diego) Verenigde Staten-Nederland 1-3, 20 apr. (Fullerton) Verenigde Staten-Nederland 6-0, 18 mei (Selyatino, EK) Rusland-Nederland 0-1, 5 juni (Den Ham, EK) Nederland-IJsland 0-2, 27 aug. (Lichtenvoorde) Nederland-Duitsland 0-3, 8 sept. (Celakovice) Tsjechië-Nederland 1-2, 28 sept. (Helmond) Nederland-Tsjechië 1-0

1997
10 mrt. (Faro, Portugal, toernooi) Zweden-Nederland 4-0, 12 mrt. (Portimão, Portugal, toernooi) China-Nederland 1-0, 14 mrt. (Montechoro, toernooi) Portugal-Nederland 0-1, 16 mrt. (Faro, Portugal, toernooi) Finland-Nederland 0-1, 6 juni (Tilburg) Nederland-Brazilië 1-2, 7 juni (Tilburg) Nederland-Brazilië 1-0, 11 juni (Zeist) Nederland-Zweden 0-0, 14 aug. (Grootebroek) Nederland-Australië 1-1, 27 aug. (Apeldoorn) Nederland-Zwitserland 2-1, 16 sept. (Zeist) Nederland-België 3-0, 1 okt. (Oslo, WK) Noorwegen-Nederland 6-1, 30 okt. (Londen, WK) Engeland-Nederland 1-0, 13 dec. (Almelo) Nederland-Duitsland 1-0

1998
15 mrt. (Vila Real Santo Antonio, toernooi) Portugal-Nederland 1-2, 17 mrt. (Silves, Portugal, toernooi) Denemarken-Nederland 6-0, 19 mrt. (Montechoro, Portugal, toernooi) Zweden-Nederland 1-0, 21 mrt. (Montechoro, Portugal, toernooi) China-Nederland 3-2, 2 apr. (Rheine, WK) Duitsland-Nederland 2-1, 18 apr. (Sittard, WK) Nederland-Noorwegen 0-0, 23 mei (Waalwijk, WK) Nederland-Engeland 2-1, 16 dec. (Zeist) Nederland-Schotland 0-0

1999
4 apr. (Bennekom) Nederland-China 0-1, 9 apr. (Oss) Nederland-Frankrijk 0-0, 11 apr. (Wijchen) Nederland-Frankrijk 1-0, 21 apr. (Heemskerk) Nederland-Nigeria 1-1, 13 mei (Milwaukee) Verenigde Staten-Nederland 5-0, 16 mei (Chicago) Verenigde Staten-Nederland 3-0, 26 mei (Raufoss) Noorwegen-Nederland 0-0, 3 juni (Rheinbach) Duitsland-Nederland 2-0, 25 aug. (Therwill) Zwitserland-Nederland 0-1, 15 sept. (Harkema) Nederland-Denemarken 0-0, 30 okt. (Eindhoven, EK) Nederland-Frankrijk 1-1, 12 dec. (Cordoba, EK) Spanje-Nederland 1-1 

2000
1 febr. (Johannesburg) Zuid Afrika-Nederland 0-2, 23 febr. (Sorrento) Italië-Nederland 0-0, 16 mrt. (Arnhem) Nederland-Duitsland 2-0, 1 apr. (Almelo, EK) Nederland-Spanje 1-2, 15 apr. (Castanet, EK) Frankrijk-Nederland 2-1, 29 apr. (Valberg, EK) Zweden-Nederland 1-1, 17 mei (Rotterdam, EK) Nederland-Zweden 0-3, 20 aug. (Hilversum) Nederland-Schotland 3-2, 23 aug. (Tienen) België-Nederland 1-0, 18 sept. (Veenendaal, toernooi) Nederland-Schotland 3-1, 20 sept. (Veenendaal, toernooi) Nederland-Wit Rusland 6-2, 4 okt. (Echt) Nederland-België 3-2, 14 okt. (Bük) Hongarije-Nederland 0-3, 18 nov. (Almelo) Nederland-Hongarije 2-0


2001
6 mrt. (Etten-Leur) Nederland-België 5-1, 20 mrt. (Kontich) België-Nederland 0-4, 9 apr. (Elst) Nederland-Denemarken 1-1, 11 apr. (Hoogeveen) Nederland-Denemarken 0-3, 8 mei (Livingston) Schotland-Nederland 0-4, 10 mei (Livingston) Schotland-Nederland 0-2, 14 juni (Praag) Tsjechië-Nederland 2-0, 13 aug. (Wormerveer) Nederland-Finland 2-1, 15 aug. (Avenhorn) Nederland-Finland 0-2, 26 sept. (Hoogeveen) Nederland-Frankrijk 1-3, 9 okt. (Kontich) België-Nederland 2-5, 4 nov. (Grimsby, WK) Engeland-Nederland 0-0, 17 nov. (Enschede, WK) Nederland-Duitsland 0-3, 8 dec. (Tabua, WK) Portugal-Nederland 2-1

2002
13 febr. (Ostia) Italië-Nederland 2-0, 23 mrt. (Den Haag, WK) Nederland-Engeland 1-4, 18 apr. (Asschaffenburg, WK) Duitsland-Nederland 6-0, 19 mei (Gemert, WK) Nederland-Portugal 4-1, 16 okt. (Heerhugowaard) Nederland-Zwitserland 0-2, 27 nov. (Ridderkerk) Nederland-België 4-0, 15 dec. (Albufeira, Portugal, oef.) Schotland-Nederland 0-0, 17 dec. (Albufeira) Portugal-Nederland 1-2

2003
25 febr. (Albi) Frankrijk-Nederland 2-1, 26 mrt. (Zwolle, EK) Nederland-Spanje 0-1, 16 apr. (Hoofddorp) Nederland-Italië 0-5, 15 mei (Mandal, EK) Noorwegen-Nederland 2-0, 1 okt. (Livingston) Schotland-Nederland 0-2, 18 okt. (Odense, EK) Denemarken-Nederland 3-0, 22 nov. (Eindhoven, EK) Nederland-België 3-0

2004
17 febr. (Viareggio) Italië-Nederland 2-1, 10 mrt. (Leiden) Nederland-Ierland 6-0, 21 mrt. (La Roda, EK) Spanje-Nederland 0-0, 25 apr. (Oud-Heverlee, EK) België-Nederland 0-3, 22 mei (Wezep, EK) Nederland-Noorwegen 0-2, 6 aug. (Zeist) Nederland-Japan 0-2, 18 sept. (Heerhugowaard) Nederland-Engeland 1-2, 22 sept. (Tuitjenhorn) Nederland-Engeland 0-1, 29 sept. (Katwijk, EK) Nederland-Denemarken 1-5, 14 okt. (Berlijn) Duitsland-Nederland 0-0

2005
16 febr. (Las Palmas) Spanje-Nederland 0-0, 18 febr. (Las Palmas, Spanje, oef.) Finland-Nederland 1-0, 13 apr. (Montbéliard) Frankrijk-Nederland 0-0, 19 apr. (Apeldorrn) Nederland-Canada 1-1, 3 mei (Trelleborg) Zweden-Nederland 2-0, 20 aug. (Oulo) Finland-Nederland 4-0, 7 sept. (Zwolle) Nederland-Italië 0-2, 24 sept. (Angers, WK) Frankrijk-Nederland 0-1, 12 okt. (Zwolle) Nederland-Zwitserland 6-0, 29 okt. (Kapfenberg, WK) Oostenrijk-Nederland 0-1, 17 nov. (Zwolle, WK) Nederland-Engeland 0-1


2006
5 febr. (Maspalomas, Spanje, oef.) Finland-Nederland 0-1, 8 febr. (Maspalomas, Spanje, oef.) Finland-Nederland 0-0, 23 febr. (Almere) Nederland-China 0-0, 1 mrt. (Vancouver) Canada-Nederland 1-0, 4 mrt. (Victoria) Canada-Nederland 3-1, 25 mrt. (Zalearszeg, WK) Hongarije-Nederland 0-5, 12 apr. (Zwolle) Nederland-IJsland 2-1, 13 mei (Zwolle, WK) Nederland-Frankrijk 0-2, 31 aug. (Londen, WK) Engeland-Nederland 4-0, 20 sept. (Zwolle, WK) Nederland-Oostenrijk 4-0, 24 sept. (Zwolle, WK) Nederland-Hongarije 4-0, 29 okt. (Busan, Zuid Korea, toernooi) Australië-Nederland 1-0, 31 okt. (Busan, Zuid Korea, toernooi) Denemarken-Nederland 1-0, 2 nov. (Seoel, Zuid Korea, toernooi) Verenigde Staten-Nederland 2-0, 22 nov. (Almere) Nederland-Rusland 5-0 

2007
21 febr. (Almere) Nederland-Italië 2-0, 14 mrt. (Swindon) Engeland-Nederland 0-1, 12 apr. (Wattenscheid, EK) Duitsland-Nederland 5-1, 9 mei (Zug, EK) Zwitserland-Nederland 2-2, 29 juli (Volendam) Nederland-Noord Korea 0-0, 26 aug. (Volendam, EK) Nederland-Wales 2-1, 1 okt. (Almere) Nederland-Frankrijk 1-4, 1 nov. (Volendam, EK) Nederland-Duitsland 0-1 

2008
27 jan. (Dublin) Ierland-Nederland 1-1, 20 febr. (Newport, EK) Wales-Nederland 0-1, 5 mrt. (Nicosia, Cyprus, oef.) Japan-Nederland 3-1, 7 mrt. (Nicosia, Cyprus, toernooi) Nederland-Schotland 1-0, 12 mrt. (Nicosia, Cyprus, toernooi) Japan-Nederland 2-1, 23 apr. (Eisden-Maasmechelen) België-Nederland 2-2, 4 mei (Emmen) Nederland-China 2-2, 7 mei (Emmen) Nederland-China 1-1, 10 aug. (Arcadia) Zuid Afrika-Nederland 1-2, 30 aug. (Den Haag, EK) Nederland-Zwitserland 1-1, 27 sept. (Volendam, EK) Nederland-België 3-0, 25 okt. (Madrid, EK) Sapnje-Nederland 0-2, 30 okt. (Volendam, EK) Nederland-Spanje 2-0, 14 dec. (Compiegne) Frankrijk-Nederland 0-2 

2009
5 mrt. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Rusland-Nederland 1-2, 7 mrt. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Canada-Nederland 2-1, 10 mrt. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Nieuw Zeeland-Nederland 2-0, 12 mrt. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Zuid Afrika-Nederland 0-5, 25 apr. (Korinn) IJsland-Nederland 1-1, 11 juli (Amsterdam, toernooi) Nederland-Zwitserland 5-0, 13 juli (Amsterdam, toernooi) Nederland-Zuid Afrika 3-2, 15 juli (Amsterdam, toernooi) Nederland-China 2-4, 25 juli (Sinsheim) Duitsland-Nederland 6-0, 8 aug. (Tilburg) Nederland-Polen 2-0, 13 aug. (Moskou) Rusland-Nederland 1-0, 23 aug. (Turku, Finland, EK-eindronde) Oekraïne-Nederland 0-2, 26 aug. (Helsinki, EK-eindronde) Finland-Nederland 2-1, 29 aug. (Lahti, Finland, EK-eindronde) Denemarken-Nederland 1-2, 3 sept. (Tampere, Finland, EK-eindronde) Frankrijk-Nederland 0-0 na verl. [Ned. w.n.s.], 6 sept. (Tampere, Finland, EK-eindronde) Engeland-Nederland 2-1 na verl., 24 okt. (Bekkestua, WK) Noorwegen-Nederland 3-0, 29 okt. (Zwolle, WK) Nederland-Macedonië 13-1, 21 nov. (Den Haag, EK) Nederland-Wit Rusland 1-1

2010
24 febr. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Schotland-Nederland 1-4, 26 febr. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Nieuw Zeeland-Nederland 1-1, 1 mrt. (Larnaca, Cyprus, toernooi) Italië-Nederland 1-1, 3 mrt. (Nicosia, Cyprus, toernooi) Zwitserland-Nederland 0-4